Hloupýchytrý Slávek Popelka

17. 03. 2012 13:28:38
Když jsem včera na Hydeparku (poprvé) uviděl a uslyšel iniciátora a vůdce Holešovské výzvy Jaroslava Popelku, první, co mne napadlo, bylo: "chlapče nemáš nárok". Chtěl jsem přepnout na jiný program. Naštěstí jsem vydržel.

Vůdce Popelka nepůsobil jako vůdce, neměl výřečnost, nepůsobil silně a jasně, "věděl, že vše neví". Neměl charsima, alespoň ne včera - byl evidentně unavený (sám to přiznal), v televizi zřejmě poprvé. Možná hloupě optimistický, možná naivní, ale jistě jen zádnilvě - jistě ví, co ho čeká, například jakým podlostem dává svou kůži všanc. A mně začal být pojednou sympatický.

(My Češi jsme národ nejen beznabohů, ale též nevěřících Tomášů (i já jsem jím včera zpočátku byl): byli jsme již tolikrát oklamáni. A zdá se, že četnost a sofistikovanost klamů, kterými na nás útočí moci a majetku chtiví gauneři, neustále narůstá. Počínaje Bílou Horou jsme byli též mnohokrát znásilněni, ale mnohokrát jsme se vzepřeli a mnohokrát se stal malý zázrak: vzepřeli jsme se úspěšně. Musím přiznat, že když jsem před časem psal blog Proč je třeba jít znovu do ulic (Mimo jiné: Nová, další vlna revolucí musí začít v civilizovaném světě... A ‚div se světe‘, kde by revoluce měly začít? – v Česku. Češi jsou totiž k tomu svým historickým vývojem jednoznačně ‚komandováni‘), moc jsem tomu sám nevěřil: jsme sice komandováni (Hus, Komenský, Havlíček, Masaryk, Havel), ale nejsme dnes už příliš "podělaní" a demoralizovaní?)

Jaroslav Popelka podle mne podělaný a demoralizovaný není. Pokud ještě nemá ve všem jasno, je to tím, že jeho hnutí je ve stadiu zrodu, kvasu.

Není sice oslnivým táborovým řečníkem typu Paroubka, Johna nebo Halíka, řict své však umí a toho co říct má nemálo. Jeho zásadní výhodou je morálka a zdravý rozum, a to se dá uhájit vždy.

Politolog B. Doležal Popelku a Holešovskou výzvu rekapituluje: "V listopadu 1989 jsme věřili v lepší budoucnost. Během následujícího dvacetiletí se ovšem ukázalo, že země, kterým jsme tehdy důvěřovali, nás vlastně zradily. Zmocnily se tří čtvrtin našich velkých firem, bank, pojišťoven , velké části sdělovacích prostředků a mnoha tisíců hektarů zemědělské půdy. Náš národ je vystaven pokusu o ovládnutí... Základními požadavky jsou demise vlády, pozastavení reforem, vypsání novýc voleb a odstoupení prezidenta Klause "pro ztrátu důvěry". (Také ustavení nového parlamentu a úřednické vlády.)
A i tak starý mazák a "nevěřící Tomáš" Doležal dodává: nepodceňujme čtvrteční demonstrace. Já dodávám: nepodceňujme Slávka Popelku.
Ale hlavně: 15. duba všichni do ulic! Jak za Sametové revoluce! Doba není o nic lepší! Není co ztratit!

Autor: Bohumil Sláma | sobota 17.3.2012 13:28 | karma článku: 23.59 | přečteno: 1948x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Petr Šimík

O závislosti IV

Přišel čas na dokončení mé cesty. Mé poznání. A to mne osvobodilo. Příčina. Následek. Tělo. Mysl. Duše. Jak se zbavit závislosti? Je to tak jednoduché. Ale bolí to. Moc.

22.9.2019 v 2:17 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 49 | Diskuse

Beata Krusic

Když písně volají...

Ani sama nevím, proč - ale dnes jsem plynule přešla z právníka Koudelky na Evu Peronovou. Co už člověk nadělá. Každopádně musím říct, že ta Evita má pro mě přesah i přes Koudelku a to je pozitivní zpráva.

21.9.2019 v 22:26 | Karma článku: 5.46 | Přečteno: 101 | Diskuse

Petr Šimík

Vesmír, informace - co s nimi?

Tenhle článek měl přijít až zítra, ale něco mně rozhodilo, tak už dnes. Otázka : Lze vůbec psát, aniž bych byl označen černou nálepkou? Že podněcuji v rozporu s pravidly k nenávisti? To je lež.

21.9.2019 v 19:04 | Karma článku: 5.62 | Přečteno: 118 | Diskuse

Lenka Hoffmannová

Dávám si velký pozor pro koho fotím...

....reaguje pražský kamarád na mou stížnost, že jsem nedostala zaplaceno. Za dva dny focení a dva dny práce s fotkami - výběr atd. Také jsem dosatala radu, kolik si mám za focení říct, požadovala jsem po klientovi poloviční sumu.

21.9.2019 v 11:53 | Karma článku: 11.06 | Přečteno: 346 | Diskuse

Martin Faltýn

Když je to zpráva z Ruska nebo od Zemana je to... Fake News!

"Někdo" vyhlásil opravdu intenzivní "válku" proti Fake News! Už i reklama s Patrikem Hezuckým se naváží, Technet iDnes má dokonce na toto téma "Premiový článek"... a o čacké ČT nemluvě!

21.9.2019 v 11:00 | Karma článku: 32.34 | Přečteno: 816 | Diskuse
Počet článků 512 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1066

Psycholog, polyhistor, publicista a spisovatel; zakladatel dobročinného vydavatelství Atelier 89, autor knih Milostné koláže, Základy muškaření a Zapomenutý prorok Tomáš G. Masaryk, editor knihy K.H.B. a T.G.M o svobodném myšlení, spoluautor knih Tomáš G. Masaryk, neomodernismus a Charta 2012 a Věrni zůstaneme. Články publikuje nejčastěji na Aktuálně.cz.

Najdete na iDNES.cz