Jak tomu mohlo být s Klausem a jeho amnestiemi (a teď se Zemanem?)

4. 02. 2015 12:26:57
Už delší dobu se u nás proslýchá, že se u nás "rozlézají" ruští tajní agenti, ale nevěnujeme tomu asi dostatečnou pozornost. A protože snad nikdo z nás nemá rád konspirační teorie, unikají nám možná některé souvislosti, a to nejen ty málo pravděpodobné, ale zřejmě i ty pravděpodobné nebo dokonce velmi pravděpodobné.

Ne každý také ví nebo si uvědomuje, co tajní agenti mohou napáchat za zlo. U nás například agenti NKVD za Protektorátu, kdy jich tu bylo mnohem víc, než se dodnes všeobecně ví, udávali naše nejlepší lidi Gestapu (protože každá zločinná totalita se zaměřuje především na likvidaci politických, kulturních a zejména morálních elit), po roce 1945 připravili Únor a po Únoru politické procesy.

Snad nejvíc jich u nás bylo po roce 1968, kdy se "pro změnu" podíleli na normalizaci, z které jsme se dodnes nevzpamatovali. A byl tu i "slavný" Prognostický ústav, buňka pro změnu jejich elit. A v něm pracoval Václav Klaus a přinejmenším "jednou nohou" (ale nebývá to tak někdy nejlepší?) Miloš Zeman. Jejich Stb materiály byly okamžitě po Listopadu skartovány (u koho dřív než u nich?).

A jsou tu i "nepochopitelné" Klasuovy a Zemanovy sympatie k současným Rusům a k bývalému důstojíkovi KGB Putinovi. Jsou na první pohled nepochopitelné, protože oba tito notoričtí populisté vědí, že Rusy u nás snad nikdo nemá rád.

Jejich mediální projasňování samozřejmě narůstá až v poslední době, kdy si obě tyto naše "elity" zřejmě začaly myslet, že si to už mohou dovolit.

Jsou tu i naprosto "nepochopitelné" Klausovy amnestie. Udělal je sice až ve svém druhém prezidentském obodobí a "mazaně" až na jeho konci, kdy už víceméně neměl co ztratit.

Ale přesto, proč je vůbec udělal? Citlivý na svou popularitu a údajně nevnímavý k úplatkům?

Je zde totiž ještě jiný stejně nebo snad ještě účinnější prostředek, na který se také často zapomíná: "Já na tebe kamaráde přece něco vím, a když teď neuděláš..."

Je nezpochybnitelné, že Putin má zájem na tom, abychom neprosperovali, aby gauneři u nás měli pořád vrch a aby se u nás situace destabilizovala. Dak daleko od Ukrajiny přece nejsme.

Pointa tkví dnes ovšem především v Zemanovi. Už se pomalu chystá na své další prezidentské období...

Co nás pak čeká, není tak úplně pouze ve hvězdách.

Nebo to bude jeho bílý kůň Škromach?

(Když tak pošli dál.)

Autor: Bohumil Sláma | středa 4.2.2015 12:26 | karma článku: 17.11 | přečteno: 916x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Katerina Kaltsogianni

Mám hlad!

Stojím u dveří české kamarádky a ona po mě hází stopky se zbytky jahod, které jedla. Tekly mi sliny, protože jsem měla hlad. Byli jsme tak chudí, že jahody nebo pomeranč byl pro nás nedosažitelný. Ten den jsem vyspěla.

16.2.2019 v 9:06 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 3 | Diskuse

Dáša Stárková

Poslední rok cítka

Jsem asi divná, ale nijak to neprožívám, ani předtím čtyřicet. Proč taky. Vrásky ani celulitida nezmizí, zadek se nezmenší, prsa ne-pushupnou, roky ani kila neubudou a holt nosím brýle na blízko. Nemládnu, ale stará se necítím.

16.2.2019 v 8:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Martina Studzinská

Vážená profese

Poslední dobou se hodně píše o tom, že školy stárnou. Průměrný věk učitele je přibližně kolem padesátky. Mladí se do školství příliš nehrnou. Není divu, jejich pracovní podmínky nejsou právě nejluxusnější. Jak tomu bývalo dřív?

15.2.2019 v 21:01 | Karma článku: 15.14 | Přečteno: 398 | Diskuse

Jan Tichý(Bnj)

Život sám to vždy zařídí nejlíp

Asi každý zažil dobu, kdy ho život více či méně drtil. Když se za tím člověk ohlédne zpět, s prožitou zkušeností, může pochopit, co mu to „drcení“ dalo.

15.2.2019 v 20:42 | Karma článku: 12.24 | Přečteno: 193 | Diskuse

Pavel Vrba

Zaplať, nebo se to všichni dozvědí

Dnešní den začal jako každý jiný. Tedy až do doby, kdy mi jeden známý oznámil, že se dostal do svízelné situace. Obdržel totiž informaci, že je sledovaný a pokud nezaplatí, všichni se dozvědí, choulostivé informace i intimní.

15.2.2019 v 18:50 | Karma článku: 23.60 | Přečteno: 1199 | Diskuse
Počet článků 512 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1065

Psycholog, polyhistor, publicista a spisovatel; zakladatel dobročinného vydavatelství Atelier 89, autor knih Milostné koláže, Základy muškaření a Zapomenutý prorok Tomáš G. Masaryk, editor knihy K.H.B. a T.G.M o svobodném myšlení, spoluautor knih Tomáš G. Masaryk, neomodernismus a Charta 2012 a Věrni zůstaneme. Články publikuje nejčastěji na Aktuálně.cz.

Najdete na iDNES.cz